Norma Sigorta Kimdir?

Norma Sigorta; sigorta sektöründe farklı kurumlarda uzun yıllar görev yapmış risk danışmanlarının kurmuş olduğu bir aracı kuruluştur.
Ekip üyeleri, sektörün ilk yıllarından itibaren sigorta şirketleri, broker kuruluşlar ve acentelerde değişik görevlerde bulunmuş olup, toplam tecrübeleri 20 yılı aşmaktadır.
Norma Sigorta Ticari Alacak Sigortaları alanında faaliyete başlamış sonrasında ürün yelpazesine Türkiye’nin en iyi sağlık sigortası şirketi seçilmiş ve dünyanın en prestijli finans yayınlarından biri olan Global Banking and Finance Review tarafından yapılan bağımsız değerlendirmelerde 2 yıl üst üste “Türkiye’nin En İyi Sağlık Sigorta Şirketi” ödülünü kazanan Acıbadem Sigorta ile işbirliği içersinde sağlık sigortasını da eklemiş butik bir aracı kurumdur. Şimdilerde sağlık sigortasının yanı sıra konut, dask, trafik ve kasko sigortalarında; HDI Sigorta, Met Life Emeklilik, Sompo Japan Sigorta, Anadolu Sigorta, Eureko Sigorta, Generali Sigorta, ve Dubai Star Sigorta firmalarıyla işbirliği bulunmaktadır.


Ticari Alacak Sigortası Nedir?
Ticari Alacak Sigortası 2000’li yıllarda Türkiye’de tanınmaya başlanmış olup günümüzde pek çok uluslararası şirketin kullandığı ve kullanım alanı günden güne yaygınlaşan,
Gerçekleştirilen vadeli satışlar karşılığında alıcılardan beklenen ödemelerin garanti altına alınmasını için yararlanılabilecek, sonuca yönelik ve maliyet açısından ekonomik bir çözümdür.
Asıl amacı sigortlının karlılığını arttırmak ve sürdürülebilir büyümeyi sağlamaktır. 


Sağlık Sigortası Nedir? Neden Yapılmalıdır?
Sağlık Sigortası, temelde kişiye kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanı sunan, hastalıklar ve kazalar sonucu oluşacak sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanmış kişiye özel planlardır.
Daha önceden sigortalının ihtiyaçlarına yönelik ve kendi bütçesine uygun olarak hazırlanan sigorta poliçesinde belirtilen olası risklere karşı sigortalıyı korur. İnsanın değerini kaybedince anladığı sağlık, sigortalatılması en gerekli kıymetlerden biridir. Sağlık sigortası yaptırmak geleceğe yapılan bir yatırım olarak düşünülmeli ve bir lüksten ziyade bir ihtiyaç olarak algılanmalıdır.


Norma Sigorta’nın Hedefi.
NORMA Sigorta’nın hedefi; en uygun çözümleri, en kaliteli hizmet anlayışı ile sunmaktır. En uygun sigorta poliçesini yaratabilmek için esnek planlar sunan fima, müşteriler ile beraber riskleri tespit edip, bunları minimize etmeye yönelik en uygun poliçe yapısı ve şartlarını belirlemekte ve sigorta süresince müşterilerine en yüksek standartlarda hizmet sunmaktadır.

Ilkelerimiz:
Yenilikçi ve Çözüm Odaklı hizmet
Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti
Sürekli Gelişim
Ekip Çalışması